آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 137354
بازديدکنندگان امروز: 404
کل بازديدکنندگان: 225186
بازديدکنندگان آنلاين: 4
زمان بارگزاري صفحه: 0.3588 ثانيه
اخبار > داوطلبان نخبه کنکور «پرستاری» را به عنوان رشته دانشگاهی انتخاب کنند


  چاپ        ارسال به دوست

استاد پرستاری و نماینده مجلس:

داوطلبان نخبه کنکور «پرستاری» را به عنوان رشته دانشگاهی انتخاب کنند


استاد تمام رشته پرستاری گفت: رشته پرستاری یک رشته علمی و آکادمیک است که با توجه به وضعیت کشور بازار کاری تضمین شده ای دارد بنابراین از داوطلبان نخبه کنکور و رتبه های بالای این آزمون می خواهم که رشته پرستاری را به عنوان رشته دانشگاهی خود انتخاب کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت پرستاری، دکتر حیدر علی عابدی، افزود: پرستاری با پشتوانه یکصد سال آموزش آکادمیک و وجود 190 دانشکده پرستاری در سراسر کشور یکی از رشته های مورد علاقه دانش آموزان و داوطلبان کنکور قرار گرفته است و روز به روز به طرفداران این رشته دانشگاهی اضافه می شود.

استاد تمام پرستاری با اشاره به جذابیت های علمی رشته پرستاری گفت: پرستاران می توانند پس از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های پرستاری یا رشته های دیگر ادامه تحصیل دهند و می توانند به عنوان هیئت علمی و پژوهشگر در نظام سلامت جذب شوند.

وی گفت: فارغ التحصیلان رشته پرستاری دغدغه شغل ندارند و می توانند در بیمارستان به عنوان پرستار بالین در بخش های تخصصی مختلف فعالیت کنند یا در رشته های تخصصی پرستاری در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ادامه تحصیل دهند.

وی ادامه داد: امروزه رشته پرستاری پا به پای سایر علوم پزشکی تخصصی شده و پرستاران فارغ التحصیل پس از اخذ مدرک می توانند با شرکت در دوره های تخصصی در بخش های تخصصی و فوق تخصصی مانند آی سی یو، سی سی یو و بخش های پیوند اعضا مشغول به کار شوند.همچنین پرستاران می توانند در سطوح مختلف مدیریتی نظام سلامت فعالیت کنند

وی با اشاره به اینکه میزان نیاز کشور به پرستاری در حال حاضر و سالهای آتی خیلی زیاد است، گفت: داشتن فرصت شغلی برای فارغ اتحصیلان در داخل و خارج از کشور ازدیگر جذابیت های رشته پرستاری برای جوانان است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: در سالهای اخیر با ایجاد فرصت فعالیت برای پرستاران در سطح جامعه و ارائه مراقبت های پرستاری در منزل باب جدیدی برای فعالیت پرستاران در جامعه ایجاد شده است که می تواند برای بسیاری از جوانان جذاب و اقناع کننده باشد.

عابدی از تمام دانش آموزانی که دارای رتبه بالا در کنکور هستند و علاقه مند به خدمت در یک رشته علمی به همراه معنویت و جایگاه اجتماعی هستند توصیه کرد پرستاری را به عنوان اولویت های اول خود در کنکور انتخاب کنند.


١٢:٤٧ - پنج شنبه ١٩ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٢٧٥٢٦    /    تعداد نمایش : ٤٥



خروج