منوی اصلی

آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 160765
بازديدکنندگان امروز: 125
کل بازديدکنندگان: 280421
بازديدکنندگان آنلاين: 12
زمان بارگزاري صفحه: 0.6396 ثانيه
اخبار > لزوم تغییرمراقبت های پرستاری از بالین به جامعه


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار معاون پرستاری وزیر بهداشت با بنیان گذار پرستاری نوین و متخصص پرستار خانواده ایتالیا مطرح شد

لزوم تغییرمراقبت های پرستاری از بالین به جامعه


 در دیدار معاون پرستاری وزیر بهداشت با بنیان گذار پرستاری نوین ایتالیا بر لزوم تغییرمراقبت های پرستاری از بالین به جامعه تاکید شد و اهمیت پرستاری خانواده مورد بررسی قرار گرفت.  

به گزارش روابط معاونت پرستاری، دکتر مریم حضرتی، معاون پرستاری وزیر بهداشت در این دیدار ضمن خوشامدگویی به پروفسور سانسونی استاد تمام دانشگاه  sapieza   با اشاره به تجربیات ارزنده وی در پرستاری اظهارامیدواری کرد که در آینده شاهد همکاریهای بیشتری در زمینه پرستاری جامعه بین پرستاری، ایران و ایتالیا باشیم.

دکتر حضرتی از تغییر رویکرد و ارائه خدمت مراقبت های پرستاری از بالین به جامعه خبرداد و گفت: با تلاشها و فعالیت هایی که در زمینه های آموزشی، تحقیقاتی، مدیریتی و ارائه خدمت دربالین و جامعه صورت گرفته است، وضعیت پرستاری ایران را به وضعیت مطلوب نزدیک کرده است .

در این جلسه همچنین دکترمداح، مادر پرستاری نوین ایران تاریخچه و ساختار پرستاری کشور را تشریح کرد.

پروفسور یولیتا سانسونی با ابراز خرسندی از حضور در ایران، ضمن ارائه معرفی اجمالی از تحصیل در کشور ایتالیا از مقطع ابتدای تا دکتری و نحوه ورود به رشته پرستاری، گفت: ورود به رشته پرستاری از طریق کنکور سراسری اتفاق می افتد که بعد از گذراندن دوره کارشناسی، در مقطع کارشناسی ارشد به دو شیوه   حرفه ای و علمی تقسیم بندی می شود.

وی افزود: پرستاران کارشناسی حرفه ای در بالین و پرستاری کارشناس ارشد علمی می توانند مستقیما وارد گرایش های مختلف پرستاری  در مقطع دکتری پرستاری شوند. اما چنانچه فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد حرفه ای مایل به ادامه تحصیل در مقطع دکتری پرستاری باشند باید ابتدا دوره کارشناسی ارشد علمی را طی کنند.

پروفسورسانسونی، گفت: پرستاری جامعه نگر از سال 1970 در کشور ایتالیا شروع شد که در حال حاضر پرستاران در کلینیک های زخم، دیابت، مراقبت های حمایتی و تسکینی ارائه خدمت می کند.

وی در مورد پرستار خانواده نیز، گفت: در کشورایتالیا پرستار خانواده بسیار حائز اهمیت است و ورود به بحث پرستار خانواده را منوط به تعریف خانواده دانست و گفت: مهم است یک خانواده را بفهمیم و روابط خانوادگی را بشناسیم و بدانیم که خانواده چطور شکل می گیرد.

یولیتا سانسونی  با بیان اینکه پرستاری ایران با توجه به دانش آموختگان جوانی که دارد پتانسیل خوبی برای ارائه خدمت در پرستاری خانواده دارد. گفت: برای فهمیدن پرستار خانواه باید خانواده، بهداشت و پرستاری را تعریف کرد. این تعاریف ممکن است در کشورهای مختلف متفاوت باشد.

بنیان گذار پرستاری نوین و متخصص پرستار خانواده ایتالیا از معاون پرستاری وزیر بهداشت و هیات همراه برای بازدید از مراکز پرستاری ایتالیا دعوت کرد. دکتر حضرتی در پایان این جلسه هدایای به رسم یادبود از صنایع دستی کشورمان را تقدیم یولیتا سانسونی کرد.

 

 

 

 

 ٠٨:٣٩ - پنج شنبه ١٤ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٢٩٧٩١    /    تعداد نمایش : ٣٥خروج