منوی اصلی

آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 160759
بازديدکنندگان امروز: 118
کل بازديدکنندگان: 280414
بازديدکنندگان آنلاين: 13
زمان بارگزاري صفحه: 0.6241 ثانيه
اخبار > حل مشکل طرح نیروی انسانی گروههای پرستاری


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر کل دفتر توانمند سازی و بهبود سرمایه های انسانی معاونت پرستاری خبر داد

حل مشکل طرح نیروی انسانی گروههای پرستارینجاتیان از ابلاغ شیوه نامه جدید جذب نیروی طرحی به دانشگاههای علوم پزشکی خبرداد و گفت:  طبق این دستورالعمل چنانچه دانشگاهی نتواند نیروهای در انتظار طرح که بومی آن دانشگاه محسوب میشوند را تا 4 ماه پس از ثبت نام به کار گیری  کند وزارت بهداشت برای این گروه افراد پایان طرح ارائه خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت پرستاری، احمد نجاتیان با اعلام این خبر گفت:  در پی مشکلات ایجاد شده در مورد جذب نیروهای پرستاری در انتظار طرح در برخی دانشگاههای علوم پزشکی که منجر به ایجاد صفهای طولانی در مورد طرح شده بود ،با پیگیری معاون محترم پرستاری و برگزاری نشستهای کارشناسی فراوان بین حوزه معاونت پرستاری و معاونت توسعه و با موافقت وزیر محترم  بهداشت شیوه نامه جدید جذب نیروی طرحی تاییدو به زودی به دانشگاههای علوم پزشکی ابلاغ خواهد شد .

وی افزود: براساس  این دستورالعمل چنانچه دانشگاهی نتواند نیروهای در انتظار طرح که بومی آن دانشگاه محسوب میشوند را تا 4 ماه پس از ثبت نام به کار گیری نماید وزارت بهداشت برای این گروه افراد پایان طرح ارائه خواهد نمود .

مدیر کل دفتر توانمند سازی و بهبود سرمایه های انسانی معاونت پرستاری تصریح کرد: همچنین تمدید طرح گروههای پرستاری در دانشگاههای که نیروی پشت طرح دارند ممنوع شده است و این دانشگاهها موظفند نیروی مورد نیاز خود را از طریق استخدام قرار داد و یا خرید خدمت تامین نمایند و وزارت بهداشت نیز مجوز های لازم را ارائه خواهد نمود . تمدید طرح فقط به مناطق خاص با تایید معاونت پرستاری انجام خواهد شد.

نجاتیان همچنین از دانشگاهها خواست برای فراهم نمودن امکانات اقامت  برای نیروهای طرحی در مناطق محروم امکان جذب و نگهداشت این نیروها را فراهم آورند و اظهار امیدواری کرد با ابلاغ و اجرای این دستورالعمل نگرانی فارغ التحصیلان  گروههای پرستاری در مورد طرح رفع می شود.


٠٨:٣٠ - شنبه ١٥ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٣١٢٧٧    /    تعداد نمایش : ٢٦خروج